ÇOCUK YUVASI

ÇOCUK YUVASI

ÇOCUK YUVASI

EĞİTİM PROĞRAMIMIZ:

Öğrenme ve araştırma isteklerini arttıran, merak uyandıran, gözlemler, deneyler, geziler ve proje çalışmalarından oluşan etkinliklerdir.

Okulumuzda hafta içi her gün   

Tam gün     : 08.00 – 17 .00 arası

Yarım gün  : 12.00 – 17.00 arası eğitim yapılmaktadır.


 

OYUN VE HAREKET ETKİNLİĞİ : 

 Kas ve Hareket gelişimini desteklemek amacıyla yapılan spor aktiviteleri ve oyunlardan oluşmaktadır.

 

 YABANCI DİL ETKİNLİĞİ: 

İngilizce derslerimizin amacı ikinci dile yönelik ilgi ve merak uyandırarak çocukların bu dili kullanarak kendilerini ifade edecekleri bir ortam sağlamaktır. Çocukların iyi bir yabancı dil kulağına sahip olmaları, yabancı dili öğrenme keyfini ve cesaretini hissetmeleri için oyunlarla ve müzik etkinlikleriyle derslerimiz pekiştirilir.

 

 YARATICI DRAMA:

Okul öncesi eğitimin amaçlarından biri çocukların yaratıcı düşünme becerilerini geliştirilmesine imkan sağlamaktadır. Çocuklara farklı düşünme, hayal kurma ve sezgilerini kullanarak özgün ürünler ortaya koyma şansı verir.

 

YAŞAYAN DEĞERLER:

Yaşayan Değerler ve Karaktere ilişkin bilgilerin temellerinin, okul öncesi dönemde atılıyor olmasını göz önünde bulundurduk. Başlattığımız Karakter Eğitimi çerçevesinde öğrencilerimizle sevgi, sorumluluk, saygı, işbirliği, yardımlaşma, barış, hoşgörü, empati, nezaket, dürüstlük, sabır ve paylaşma değerleri üzerinde çalışmaktayız.

 

GEZİ ETKİNLİKLERİ:

Yıl boyunca işlenen konulara uygun araştırma inceleme gezileri düzenlenir. Gezilerle, çocukların araştırma yaptıkları konuları yerinde inceleme ve somut deneyimler kazanmaları hedeflenir.


TEMİZLİK:

Eğitim birbirini tamamlayan bir süreç olması dolayısıyla inancımızın da gereği olan temizlik okulumuzda bir önceliktir. Öğrencilerimizin pırıl pırıl sınıflarda derse başlaması, temel ihtiyaçlarını rahatça karşılaması, yemeğini sağlıklı bir ortamda yemesi gerekir. Temizlik şartlarını kusursuz yerine getirebilmek için temizlik kadrosu ile sizlerin memnuniyetini kazanmak için çalışır.

 

YEMEK:

Her aileyi birleştiren bir sofra sıcaklığını öğrencilerine yaşatabilmek için sınıflara özel masalarımızdan oluşan  yemekhanemiz mevcuttur . Güvenilir markaların tercih edildiği, öğrencilerimizin gelişimine uygun, Yepyeni ve  hijyenik mutfağımızda olabildiğince doğal gıdalar ile hazırlanan yemeklerimiz çocuklarımızın fiziksel gelişiminide olumlu yönde etkileyecektir.

                                                                            

BAHÇE OYUN PARKIMIZ:

Yenilenen bahçe ve parkımız çocuklarımız için tamamen doğal bir ortamda mevsimine uygun zamanlarda açık hava oyunları ile hem eğlence hemde toprakla tanışıp dinlenmelerini sağlayacaktır.


EĞİTİM KADROMUZ:

Eğitim kadromuz üniversite çocuk gelişimi bölümünden ve mesleki liselerin çocuk gelişimi bölümü usta öğreticilerinden oluşmaktadır.Sevgi dolu bilgili ve tecrübeli uzman eğitim kadromuz çocuklarımızı okula alıştırmak , sevdirmek ,yeteneklerini ortaya çıkartıp gelişmelerine  olanak sağlamak için gerekli donanıma sahip eğitimcilerdir.

Yuvamızda çocuklar evden ayrı olduklarını hissetmezler  yuvada olmak onlar için keyifle geçirilecek saatler demektir. Aile içindeki sıcaklığın ve sevecenliğin devamı olan okuluz çocuklarımızı sevmek değerlerini ortaya  çıkartmak üzere düzenlenmiş , her türlü gelişime olanak sağlayan bir yapıdadır.

 Belediye çocuk Yuvası ‘ın  açılış saati 08:00 kapanış saati 17:00 dir.

 Binamızı ve sınıflarımızı görmek, eğitim kadromuzla tanışmak ve eğitim programımızın detaylarını öğrenmeniz için sizleri ve örencilerimizi Belediye Çocuk Yuvası’na bekliyoruz.


 SINIFLARIMIZ:

 PAPATYA         3 YAŞ TAM GÜN GRUBU                       

 MENEKŞE 1     4 YAŞ TAM GÜN GRUBU                

 MENEKŞE 2     4 YAŞ YARIM GÜN GRUBU           

 GELİNCİK 1      5 YAŞ TAM GÜN GRUBU                   

 GELİNCİK 2      5 YAŞ TAM GÜN GRUBU                

 GELİNCİK 3      5 YAŞ YARIM GÜN GRUBU

     

KAYITLAR İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR:

 Kimlik Fotokopisi

 6  Adet Fotoğraf

 Sağlık Raporu (Bulaşıcı hastalığı olmadığını gösteren hepatit ve parazit raporu)

 Aşı Kartları


 (NOT:) Kayıt yaptırmak isteyen Velilerin Belediye Çocuk Yuvasına başvuru yaptırmaları gerekmektedir.


Yeni Dönem Kayıtlarımız Haziran Ayının İlk İş Gününde Başlar. 

Sınıf Kontenjan Sayılarımız Dolduğunda Yedek Öğrenci Kayıtlarımız Alınmaktadır.


 

 

ÇOCUK YUVASI

55 evler Mh. Sungur sok. Belediye Çocuk Yuvası AMASYA

Bilgi ve İletişim

  • Adres: 55 evler Mh. Sungur sok. Belediye Çocuk Yuvası AMASYA
  • Telefon: 0 358 218 80 29
  • Faks:
  • E-Posta: cocukyuvasi@amasya.bel.tr

Çocuk Yuvası Görselleri


Amasya Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Müdürlüğü
55 Evler Mahallesi Mehmet Varinli Caddesi No: 95/101 AMASYA
Telefon : 0358 212 01 27
Faks : 0358 212 01 26
E-Posta : amasya@amasya.bel.tr