0%

KÜLTÜR EVLERİ

KÜLTÜR EVİ 5

KÜLTÜR EVİ 5

Amasya Belediyesi Kültür Evleri 2009 yılında, hedef kitlesi olarak, istihdama katılmayan, evin dışında zaman geçirme ve sosyalleşme olanakları olmayan ailenin yapı taşı olan kadınlara hizmet vermek amacıyla kurulmuştur. Başlangıçta 1 olan sayı talebin artması üzerine 9a çıkarılmıştır. Farklı mahallelerde açılan Kültür Evleri sayesinde sadece kent merkezindeki kadınlara değil merkezin dışında yaşayan kadınlara da, evlerinin yakınlarında kolayca erişebilecekleri mekânlarda hizmet verilebilmektedir.


Kültür Evleri hobi kursları, mesleki eğitim kurslarını düzenlemenin yanı sıra kadınların bir araya geldikleri, zaman geçirdikleri, başka kadınlarla iletişim kurdukları bir mekân görevi görmektedir.


Kültür evlerinde hobi kurslarına ve mesleki eğitim kurslarına katılan kadınların ürettiklerini gelire dönüştürmeleri için Belediye tarafından satış noktaları açılmıştır: Amasya Belediyesi Satış Tanzim Bürosu ve Amasya Belediyesi Şerefettin Sabuncuoğlu Müzesi. Böylelikle Kültür Evlerinde eğitim alan kadınlar kurslarda ya da evlerinde üretim yapmakta bunlar belediye satış noktalarında müşterilere ulaştırılmaktadır. Kendilerine ait hiçbir geliri olmayan kadınlar satış noktası ile gelir elde etmektedir. Bu gelir hem kadınların kendilerine olan güvenlerini artırmakta, hem de evleri ve çocukları için istedikleri harcamalarını yapmalarını sağlamaktadır.


 Amasya Belediyesi Kültür Evi 5: İhsaniye Mahallesi (Tel Kırma, Moda Tasarım, Stilis, Mısır Bebek, Ahşap Boyama, Kur'an Kursu )Kurslarımız devam etmektedir.

KÜLTÜR EVİ 5

İHSANİYE MAHALLESİ GÜLÇİÇEK SOK. NO:24-A AMASYA

Adres Tarificlose

Bilgi ve İletişim

  • Adres: İHSANİYE MAHALLESİ GÜLÇİÇEK SOK. NO:24-A AMASYA
  • Telefon: 0(358) 218 80 33
  • Faks:
  • E-Posta: kulturevleri@amasya.bel.tr
Mail Gönderclose

Amasya Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Müdürlüğü
55 Evler Mahallesi Mehmet Varinli Caddesi No: 95/101 AMASYA
Telefon : 0358 212 01 27
Faks : 0358 212 01 26
E-Posta : amasya@amasya.bel.tr